Mikrodermabrázia, čiže „zbrusovanie kože“.

Dermoabrázia patrí medzi tzv. invazívne a ablatívne metódy. Využíva sa jednak na vyhladenie a omladenie kože a zbavenie prípadných jej nerovností, jednak na odstránenie menejcenného kožného tkaniva. Rovnako sa využíva aj na odstránenie rôznych typov jaziev, tetovaní a keratóz.

Mikrodermabrazia odstraňuje:
• odumreté bunky
• povrchové vrásky
• pigmetnové škvrny
• nečistú pleť (rozšírené póry)
• mílie • akné (jazvy po akné)


Mikrodermabrázia je malá procedúra pri ktorej je pokožka vystavená pôsobeniu kryštálov za účelom odstránenia vrchnej vrstvy kože, hlavne odumretých kožných buniek.
Mikrodermabrázia tiež podporuje produkciu nových kožných buniek v bazálnej, najhlbšej vrstve kože. Táto procedúra tiež stimuluje tvorbu kolagénu, hĺbkovo prečistí póry, čím pozitívne pôsobí na štruktúru a vzhľad pokožky.
  Zároveň podporuje tvorbu nových kožných buniek v najhlbšej kožnej vrstve kože. Rozprúdi sa lymfa, čím sa organizmus regeneruje, odplavuje toxické látky. Tvorí sa kolagén, zlepšuje sa elasticita pokožky.
Výsledkom je neprekonateľný pocit odľahčenej a jemnej pleti, stimulácia kolagénnej siete spojená so zlepšením textúry kože a jej vzhľadu, redukcia pórov s odstránením ich obsahu. S najväčším záujmom o tento zákrok sa stretávam u osôb s ľahšími a dlhšie pretrvávajúcimi formami akné, mastnejším typom pleti, rozšírenými pórmi, drobnými jazvičkami, míliami (tzv.krupičky), či s prejavmi starnúcej pleti spojenej s drobnými vráskami, pigmentáciami. V poslednom uvedenom prípade sa zákrok veľmi úspešne kombinuje s fotorejuvenizáciou IPL. Kombinovaná liečba s pulzným svetlom druhej generácie sa robí v jednom sedení, prípadne v oddelených sedeniach podľa typu problému, pokožky, o čom samozrejme rozhoduje lekár. Najnovšou indikáciou kombinovanej liečby sa stala liečba akné. Mikrodermabrázia je určená nielen na peeling tváre, ale aj tela, kde zvyčajne riešime problém strií alebo jaziev. Zákrok je nebolestivý, vnímate ho ako jemné poštipkávanie chladného zimného vetra. Po zákroku pociťujete mierne prehriatie, ako po masáži, čo sa môže odraziť na miernom začervenaní pleti. Začervenanie sa zvyčajne v priebehu pár hodín vytráca. Odstránením povrchových vrstiev pokožky sa zlepšuje prienik účinných látok do kože, čo sa samozrejme efektívne využíva. Po mikrodermabrazii je povinná 24 hodinová rehydratácia kože, hydratačným krémom. Nepoužívajte Alpha-Hydroxy Acid, Glycolic Acid produkty na exfoliáciu kože 72 hodín pred ani po zákroku.
Nepoužívajte žiadny make-up ani púder na 24 hodín po zákroku.

Odporúčané je 1x mesačne. V najbližších 7-ich dňoch je potrebné vyhnúť sa priamemu slnečnému žiareniu. O vhodnosti zákroku musí vždy rozhodnúť lekár.
Úvod
I
O nás
I
Vybavenie
I
Služby
I
Cenník
I
Kontakt
© 2009 Chiramax. Všetky práva vyhradené.
Design created by Chránená dielňa 4texel, s.r.o.