Laserová  epilácia

Existuje mnoho foriem depilácie chĺpkov/ dočasné odstránenie/, ale len metóda laserovej epilácie , rieši problémy nežiaduceho ochlpenia natrvalo. Podmienkou je však aspoň minimálna prítomnosť pigmentu v chĺpku (svetlé ani šedivé chĺpky laser neodstráni). Epilačné lasery pracujú na princípe selektívnej fototermolýzy- produkujú svetelné žiarenie určitej vlnovej dĺžky, citlivé na farbivo vlasového chĺpku - melanín. Laserový lúč prenikne ku korienku chĺpku (folikulu), reaguje s jeho farbivom a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka na extrémne vysokú teplotu a jeho definitívnemu zničeniu.

Fyziológia chlpu

Pre úspešný výsledok epilácie je potrebné zasiahnuť vlas v jeho aktívnej rastovej fáze (anagéne), kedy obsahuje najviac farbiva. Počet - percento korienkov (folikulov) v aktívnej fáze je rôzne na jednotlivých častiach tela a do určitej miery individuálne. Korienky v kľudovej fáze sa skôr či neskôr prebudia a začnú z nich rásť chlpy. Preto sú medzi jednotlivými epiláciami nutné dostatočne dlhé pauzy, priamo závislé od dĺžky kľudovej fázy. Vo všeobecnosti je najvhodnejší čas na opakovanie zákroku doba, keď chlpy začínajú zase rásť. Táto fáza rastu korienkov (spiacich v čase predchádzajúcej epilácie) nastáva zhruba 1- mesiac po predchádzajúcom zákroku.
V priemere je epiláciu potrebné zopakovať 4 - 8 krát, v 4 – 6 týždňových intervaloch. Tento počet platí bez výnimky pre každý epilačný laser , aj IPL.

Predzákroková starostlivosť 

Doba prejavu deštrukcie laserom čiže doba odumierania folikulu je 7-14 dní. Po nej by mali nastrelené a odumreté chlpky vypadávať. Po prvom nástrele sa môžu aj odstrániť voskom.
Medzi jednotlivými nástrelmi sa chĺpky môžu holiť žiletkou.

Pozákroková starostlivosť

  Následne po zákroku je vhodné epilovanú pokožku ošetrovať hydratačným krémom, alebo masťou Calcium Panthotenicum. Po zákroku sa neodporúča opaľovanie minimálne po dobu 2-3 týždňov.
Úvod
I
O nás
I
Vybavenie
I
Služby
I
Cenník
I
Kontakt
© 2009 Chiramax. Všetky práva vyhradené.
Design created by Chránená dielňa 4texel, s.r.o.