Princíp fotorejuvenizácie pomocou IPL

Moderná medicína dnes dokáže oddialiť stárnutie pomocou tzv. fotoomladenia čiže fotorejuvenizácie pokožky - neinvazívna terapeutická metóda. Fotorejuvenizácia je najvyhľadávanejšia omladzovacia metóda na svete. Metóda pracuje na báze Intenzívneho Pulzného Svetla (IPL), to znamená využíva sa princíp selektívnej fototermolýzy t.j. zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa prehrievajú cievky, kozmetické alebo kožné chyby, pigmentové alebo iné škvrny, ktoré sa tým následne odstránia. Hlbšie vrásky sa po opakovanom zákroku zredukujú asi na polovicu, jemnejšie o 70%, cievky sa odstránia asi o 90%, pigmentové škvrny sa prebielia o 60 – 80%, stiahnu sa rozšírené póry o 50%, jazvičky na tvári sa zjemnia o 30 - 40%.

Ako prebieha zákrok ?

Samotný zákrok je veľmi rýchly, trvá od 10 do 20 min.. Lekár Vám na ošetrené miesto, väčšinou na tvár, prípadne aj na krk, dekolt alebo ruky nanesie chladivý gél. Oči Vám zakryje tmavými okuliarmi a potom postupne prikladá špeciálny filter prístroja, čím aplikuje tzv. intenzívne pulzné svetlo (IPL), ktoré preniká do pokožky. Nejde o úplne bezbolestnú terapiu. Na mieste, kde lekár priloží špec. filter, ucítite akoby štipnutie „napnutou gumičkou“. Nakoniec Vám aplikuje mastičku s chladivým a hojivým účinkom a do 2 hodín sa pocit prípadného nepohodlia stratí.

Účinok IPL, princíp, pôsobenie IPL

Počas zákroku sa rieši 5 estetických problémov pokožky naraz, pretože intenzívne svetlo vysiela viac vlnových dĺžok svetla:

- lúče sa zachytávajú v kožnom pigmente melaníne. Tým, že lúč nahromadené pigmentové bunky rozbije, pigment sa rozptýli a škvrny vyblednú.
- ďalšia časť lúča sa zachytáva v hemoglobíne a ničí cievky.
- lúče pôsobia na elastické vlákna, ktoré sa regenerujú a zároveň napnú.
- posledným efektom je zúženie pórov a odstránenie časti jemných chĺpkov, z ktorých by neskôr mohli vzniknúť nápadné čierne chlpy. Výsledkom je hladšia, jemnejšia, pružnejšia a farebne jednotná pokožka.

Odporúčaných je 8 sedení v intervale 2x do týždňa.
Úvod
I
O nás
I
Vybavenie
I
Služby
I
Cenník
I
Kontakt
© 2009 Chiramax. Všetky práva vyhradené.
Design created by Chránená dielňa 4texel, s.r.o.